Gå til sideindhold
Info / Bestyrelsen

Bestyrelsen

Repræsentanter udpeget af Kommunalbestyrelsen
Sabine Lyngberg (Formand)
Telefon: 21 51 12 25
sabine.lyngberg@brk.dk

 

Kasper Flygare
Kasper.Flygare@brk.dk 

 

Repræsentant fra Campus:

Klaus Kristiansen (Næstformand)

Telefon: 60 12 18 07

kk@cabh.dk

 

Repræsentant fra Bornholms Sundheds- og Sygeplejeskole:

Linda Matzen

Linda.Matzen@bhsund.dk 

 

Repræsentant fra Jobcenter:

Gitte Hagelskjær Svart

Gitte.svart@brk.dk

 

Repræsentant fra 3F:

Henrik Kofoed Hansen

hekh@bupl.dk

 

Repræsentant fra DA:

Kurt Sjøholm

kurt@knudsker-el.dk

 

Medarbejderrepræsentanter:

Mette Thomsen

mette.thomsen@brk.dk

 

Michael Rustand

michael.rustand@hotmail.com  

 

Forældrerepræsentant fra samrådet for BRK’s skolevæsen

Vakant

 

Forældrerepræsentant for 10. klasseskolen:

Vakant

 

Elevrepræsentant fra 10. klasseskolen:

Sacha Westh Bruun Jakobsen

 

Elevrepræsentant fra Ungdomsskolen:

Vakant

 

Sekretær:

Groa Vinterberg Nissen

Telefon: 30 18 17 43

Groa.Vinterberg.Nissen@brk.dk



Senest opdateret 28.02.2024 09:43 af RH
Apricore logo